Často kladené dotazy

GoCarRental.cz není přímým poskytovatelem půjčování aut – místo toho prohledáváme a porovnáváme ceny na trhu, abyste měli k dispozici ty nejlepší ceny. Pokud není vaše otázka zodpovězena níže, tak nás pro více informací můžete kontaktovat na e-mailu support@gocarrental.com

Mohu si vybrat konkrétní auto?

Při rezervování s GoCarRental.cz si nerezervujete konkrétní auto, ale kategorii vozidla. Při vyzvednutí vašeho auta budete mít čas vybrat si auto z dané třídy. Pokud na 100% chcete konkrétní auto, tak budete tento požadavek muset učinit u společnosti, u které si vozidlo půjčujete po provedení vaší rezervace. Rádi vám pomohou - bude ale záležet také na dostupnosti na vašem místě vyzvednutí. Pokud nebude k dispozici model auta, který jste viděli během procesu rezervace, dostanete ekvivalentní alternativu.

Mohu přejet hranice země?

Ve většině případů můžete s půjčenými auty jet mimo zemi vyzvednutí. Více informací můžete najít v podmínkách půjčení na stránce s výsledky hledání.

Jak funguje proces 'potvrzení'?

Jakmile provedete rezervaci s GoCarRental.cz, vaše rezervace je odeslána půjčovně, kterou jste si vybrali. Jakmile je rezervace potvrzena, dostanete e-mail, který vám vše potvrdí a odešle se vám váš poukaz na půjčení - většinou tento e-mail dostanete během pár hodin. Tento poukaz budete při vyzvednutí auta potřebovat. Pokud jste poukaz neobdrželi, kontaktujte nás prosím.

Mohu i bez kreditní karty provést rezervaci?

Pro rezervaci auta může použít několik platebních metod, ale v současnosti musíte mít při vyzvednutí sebou kreditní kartu. Pokud kreditní kartu v půjčovně neposkytnete, tak má půjčovna právo vám auto nepředat a GoCarRental.cz nemůže být za nastalou situaci zodpovědná.

Jaké platební metody jsou na GoCarRental.cz přijímány?

Pro rezervaci můžete použít několik různých kreditních nebo debetních karet. Bohužel nepřijímáme platby od American Express, ale až budete požádáni o kreditní kartu v půjčovně, tak mohou American Express přijmout.

Zaměstnanci půjčovny vyžadují kreditní kartu na jméno řidiče. To protože je vyžadován vklad, který není účtován na kreditní kartě do vrácení vozidla. Při půjčení větších vozidel jsou v některých zemích vyžadovány dvě kreditní karty.

Při vyzvednutí auta se ujistěte, že je na kartě dostatečné množství prostředků. Schválené množství obecně odpovídá pojištění a benzínu, ale liší se podle velikosti vozidla, věku řidiče, společnosti a na délce půjčení a vrácení vozidla.

Pokud si k vyzvednutí auta nevezmete kreditní kartu, tak není možné získat vrácení peněz. Takže se ujistěte, že si s sebou kreditní kartu vezmete!

Kolik to bude stát?

Cena půjčení bude jasně zobrazena na naší webové stránce. U některých půjčoven vám bude při vyzvednutí auta naúčtován vklad a upomínka - jiné vyžadují plnou platbu předem.

Co když vlastník kreditní karty není řidič?

V takovém případě se musí vlastník kreditní karty registrovat jako hlavní řidič, i když nebude auto řídit a bude se muset přidat druhý řidič, který řídit bude. V případě, když vlastník nemá řidičské oprávnění, auto mu nebude půjčeno, protože taková situace by nebyla v souladu s podmínkami půjčení.

Jak změním nebo zruším mou rezervaci?

Pokud si přejete upravit nebo zrušit vaši rezervaci, jednoduše klikněte na vaše detaily v naší sekci Spravovat mé rezervace. Pokud potřebujete další pomoc, kontaktujte nás prosím.

Co bych měl/a udělat v případě havárie?

Kontaktujte prosím půjčovnu, která vám auto poskytla. Kontaktní informace najdete na poukazu a / nebo na vaší smlouvě o půjčení. O každé nehodě musíte okamžitě informovat půjčovnu. V případě nehody byste měli provést následující:

- Získat kompletní informace o lidech zahrnutých v nehodě, stejně tak svědků.

- Poskytnout půjčovně všechny detaily týkající se nehody.

- Informovat místní orgány, pokud by měla být třetí strana vyšetřována nebo v případě zranění.

- Neopouštějte vozidlo bez řádných opatření.

- Nebude provedeno vrácení prostředků v případě, že bylo vozidlo zahrnuto v nehodě.

Jaký je minimální věk pro půjčení vozidla?

Na GoCarRental.cz není žádné věkové omezení v případě, že máte řidičské oprávnění alespoň 1 rok. Za mladé řidiče je zde přirážka, která není zahrnuta v celkové ceně zobrazené při rezervaci na GoCarRental.cz, ale je určena v podmínkách půjčení. Suma musí být zaplacena v kanceláři půjčovny při vyzvednutí.

Mohu přidat druhého řidiče?

Druhý řidič může být přidán u pokladny půjčovny.

Všichni další řidiči musí být při vyzvednutí přítomni a musí mít platný řidičský průkaz a podepsat smlouvu u půjčení. Mějte prosím na paměti, že všechny extra věci a dodateční řidiči jsou placeni v místní kanceláři půjčovny před vyzvednutím vozidla.

Co je nadměrek na pojištění?

V případě pojištění, se podpora skládá z náhrady pojištěných za škody způsobené třetím stranám v případě nehody. Odečtená částka může být v rozmezí od 200 do 1600 € a může se lišit od typu auta, možností a hlavně podle půjčovny. Tato výjimka může být naprosto zrušena podepsáním dodatečného pojištění, jako je Zer Gap nabízené od GoCarRental.cz nebo nabízení od půjčovny, ale od půjčovny to není tak výhodné, jako Zero Gap.

Pro jak staré děti jsou dětské sedačky vhodné?

- Dětská sedačka pro nemluvňata je vhodná pro děti do 13 kg (doporučeno pro nemluvňata do 12 měsíců)

- Sedačka pro batolata je vhodná pro děti od 9 do 18 kg (doporučeno pro děti ve věku od 9 měsíců do 4 let).

Jaké oprávnění musím pro půjčení auta mít?

Řidiči musí mít platný řidičský průkaz alespoň 1 rok a nesměli vážně porušit pravidla provozu.

Pokud není řidičský průkaz v latinské abecedě (např.: v arabštině, řečtině, ruštině nebo čínštině), tak budete potřebovat platný mezinárodní řidičský průkaz (ID International Driving License). Mezinárodní řidičský průkaz musí být doplněn originálním řidičským průkazem řidiče.

Co se stane, když u sebe při vyzvednutí nebudu mít poukaz?

Při vyzvednutí auta s sebou musíte mít vytisknutý poukaz. Pokud s sebou poukaz nemáte, mohou vám být účtovány dodatečné poplatky a nebudeme schopni vám poskytnout vrácení peněz. Nespoléhejte prosím na to, že s sebou přinesete poukaz na vašem telefonu nebo tabletu - ujistěte se, že máte poukaz vytisknutý   a uchováváte ho u sebe v bezpečí.